MAN TGX
Der er 374 MAN TGX indregistreret i Danmark fordelt på 249 varianter ifølge Motorregistret. Årgange: 2008–2026.
| Variant | Årgang | Drivmiddel | Effekt | I Danmark |
|---|---|---|---|---|
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 19 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2023 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 15 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2023–2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 12 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 11 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2021–2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 10 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2023–2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 10 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2023 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 9 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 8 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2020 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 8 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2018–2019 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 7 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2021–2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 7 |
| 26.540 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 7 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 6 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 6 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2023 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 6 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 6 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 6 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 6 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 5 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 5 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2024–2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 5 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 5 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2023 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 4 |
| 18.430 4x2 BL SA | 2021 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 4 |
| 26.540 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 4 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2025–2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 4 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 4 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2022–2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 4 |
| 26.540 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 4 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 3 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2018–2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 3 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2023–2024 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 3 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2024–2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 3 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2021–2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 3 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 3 |
| 26.430 6x2/4 BL SA | 2023 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 3 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2024–2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 3 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 3 |
| 26.430 6x2/4 BL SA | 2021 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 3 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2022–2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| TGX 26.500 6X2/2 BLS | 2018–2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 2 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2022–2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2023–2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 2 |
| TGX 26.460 6X2/2 BLS | 2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 2 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2019–2020 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 2 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 2 |
| 18.460 4X2 BLS | 2019–2020 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 2 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 2 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2023 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2023 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 26.510 6X2/2 BLS | 2019–2020 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 18.430 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 2 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 2 |
| 18.449 4x2 BL SA EB | 2025 | El | 330 kW (449 hk) | 2 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 2 |
| 18.480 4x2 LL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 2 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 26.520 6x2/4 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 26.520 6x2/2 LL SA | 2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2025–2026 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 26.520 6x2/2 LL SA | 2026 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 2 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2023 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 28.540 6x2=2 LL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 2 |
| 28.540 6x2=2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 2 |
| 26.430 6X2/2 BLS | 2020 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 2 |
| 26.470 6X2/4 BLS | 2020 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2021 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 2 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 2 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 18.460 4X2 BLS | 2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 1 |
| 26.480 6x2-2 LL CH | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2023 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 18.470 4X2 BLS | 2020–2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 18.500 4X2 BLS | 2017–2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 1 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2025–2026 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2021–2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 1 |
| 26.510 6X2/2 BLS | 2020 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 26.470 6X2/2 BLS | 2019–2020 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2023–2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 1 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2021 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 28.510 6X2-2 BLS | 2019 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 28.510 6X2-2 BLS | 2020 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 28.540 6x2=2 LL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 1 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2023 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.540 6x2/4 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 1 |
| 28.510 6x2=2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 18.430 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 1 |
| 18.510 4x2 LL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 18.430 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 1 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 18.440 4x2 LL SA | 2025 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 18.410 4x2 BL SA | 2026 | Diesel | 302 kW (411 hk) | 1 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.510 6x2/4 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 26.520 6x2/4 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 26.440 6x2/4 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.440 6x2/2 LL SA | 2025 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 26.440 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 26.540 6x2/2 LL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 1 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 1 |
| 28.470 6x2=2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2023 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 26.520 6x2-4 LL CH | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 26.520 6x2-4 LL CH | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 28.440 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 1 |
| 28.540 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 1 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 28.520 6x2=2 LL SA | 2026 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 28.540 6x2=2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 1 |
| 33.510 6x4 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 1 |
| 18.430 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 316 kW (430 hk) | 1 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2017 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 1 |
| 26.470 6x2/4 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 1 |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 1 |
| 26.520 6x2/2 BL SA | 2025 | Diesel | 382 kW (520 hk) | 1 |
| 18.460 4X2 BLS | 2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.470 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.460 4X2 BLS | 2018–2019 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.500 4X2 BLS | 2018–2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 18.460 4X2 BLS | 2017–2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.460 4X2 BLS | 2017 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2025–2026 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 | |
| 18.460 4X2 BLS | 2019–2020 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.470 4X2 BLS | 2020–2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2026 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 18.510 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 26.460 6X2-2 LL | 2017 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.470 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.470 4X2 BLS | 2020 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.510 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2025–2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 18.470 4x2 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 26.480 6x2-2 LL CH | 2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 26.480 6x2-2 LL CH | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 | |
| 26.470 6x2-2 LL CH | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2017 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2017–2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.540 6x2/2 BL SA | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 | |
| 28.540 6x2=2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2017–2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.480 6x2-2 LL CH | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 28.480 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| TGX 18.500 4X2 BLS | 2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.510 6x2/2 BL SA | 2020 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 26.470 6X2/2 BLS | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 28.510 6X2-2 BLS | 2020 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 26.470 6x2-2 LL CH | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 28.540 6x2=2 BL SA | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 | |
| 18.470 4x2 BL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2025 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2026 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 28.540 6x2=2 BL SA | 2025 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 |
| 18.460 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.470 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 18.480 4x2 BL SA | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 | |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 18.480 4x2 BL SA | 2025–2026 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 | |
| 26.480 6x2-2 LL CH | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 26.540 6x2-4 LL CH | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 | |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 26.470 6X2/2 BLS | 2019 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 28.500 6X2-2 BLS | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 | |
| 26.470 6x2-2 LL CH | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.510 4x2 BL SA | 2022 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 28.480 6x2=2 BL SA | 2025 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 28.480 6x2=2 BL SA | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 | |
| 28.640 6x2=2 LL SA | Diesel | 471 kW (641 hk) | 0 | |
| 18.460 4X2 BLS | 2018 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.460 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.460 4X2 BLS | 2019–2020 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.470 4X2 BLS | 2020 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.470 4x2 LL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.500 6X2/2 BLS | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 | |
| 26.500 6X2/2 BLS | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 | |
| 26.510 6x2/4 BL SA | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 | |
| 26.510 6X2/2 BLS | 2019 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 18.470 4x2 LL SA | 2023 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 18.440 4x2 LL SA | 2024 | Diesel | 324 kW (441 hk) | 0 |
| 28.480 6x2=2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 |
| 26.480 6x2/2 BL SA | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 | |
| 18.480 4x2 BL SA | 2024 | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 |
| 28.520 6x2=2 BL SA | 2026 | Diesel | 397 kW (540 hk) | 0 |
| 28.640 6x2=2 BL CH | Diesel | 471 kW (641 hk) | 0 | |
| 26.640 6x2-4 LL CH | Diesel | 471 kW (641 hk) | 0 | |
| 28.480 6x2=2 BL SA | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 | |
| 28.480 6x2=2 BL SA | Diesel | 353 kW (480 hk) | 0 | |
| 18.420 4X2 BLS | 2017 | Diesel | 309 kW (420 hk) | 0 |
| TGX 18.460 4X2 BLS | 2017 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 18.500 4X2 BLS | 2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 18.470 4x2 LL SA | 2021 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 18.510 4x2 BL SA | 2021 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 18.510 4x2 LL SA | 2021 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| TGX 26.500 6X2/2 BLS | 2018 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.460 6x2/2 BLS | 2019 | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 |
| 26.500 6X2/2 BLS | 2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.460 6x2/2 BLS | Diesel | 338 kW (460 hk) | 0 | |
| 26.510 6X2/2 BLS | 2019 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2020 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| 26.470 6x2/2 BL SA | 2022 | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 |
| TGX 28.500 6X2-2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 28.500 6X2-2 BLS | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 | |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2017 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 26.500 6X2-2 LL | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 | |
| 28.500 6X2-2 BLS | 2019 | Diesel | 368 kW (500 hk) | 0 |
| 28.510 6X2-2 BLS | 2019 | Diesel | 375 kW (510 hk) | 0 |
| 26.470 6X2-2 LL | Diesel | 346 kW (471 hk) | 0 | |
| 18.460 4X2 BLS | 0 |
Spørgsmål om MAN TGX
Hvor mange MAN TGX er der i Danmark?
Der er 374 MAN TGX indregistreret i Danmark fordelt på 249 varianter ifølge Motorregistret.
Hvilke årgange af MAN TGX findes i Danmark?
De registrerede MAN TGX er første gang indregistreret fra 2017–2026.
Hvilket drivmiddel kører MAN TGX på?
99 % kører på diesel og 1 % kører på el.
Hvor mange hestekræfter har MAN TGX?
Effekten ligger mellem 302 kW (411 hk) og 471 kW (641 hk) afhængigt af motor.
Hvilken MAN TGX er mest udbredt?
Den mest udbredte variant er 26.520 6x2/2 BL SA med 19 biler på vejene.